Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies), lai nodrošinātu optimālu lietošanas pieredzi un tīmekļa vietnes funkcionalitāti.
Apstiprinot sīkdatņu lietošanu, jūs paziņojat, ka piekrītat izmantot sīkdatnes saskaņā ar mūsu Privātuma politika
Pārvaldīt

Ieteikumi elegantam, bet vienkāršam Līgo svētku piknikam

18.06.2019

Domājot par vasaras saulgriežu svinēšanu, tirdzniecības centra "Spice Home" blogere, ziedu un sajūtu dizainere Santa Kļava, dalās ar ieteikumiem, kā ikviens var uzburt īpašus svētkus sev un saviem tuvajiem.

Zināms, ka svinot vasaras saulgriežus - Līgo un Jāņu dienu - ir svarīgi būt kopā, bet tikpat svarīgi ir viesus sagaidīt ar bagātīgi klātu galdu un atcerēties par drošību grillējot maltīti, kā arī atrast labākos veidus kā sasildīties drēgnajos vakaros, vērojot saulrietu.

Kadiķu aromāts - jauna elpa tradicionālajam šašlikam

"Šie svētki nav iedomājami bez grila klātbūtnes, un no tā nemaz nevajag izvairīties, jo tā ir viena no gardākajām tradīcijām – aromātisks, pašgatavots šašliks uz grila. Tiem, kam dūmu garša un aromāts sniedz baudījumu, oglēm ir vērts pievienot kadiķa zariņu. Tas sniegs ļoti patīkamu aromātu un izteiktāku garšu grillējumiem."

Ēdiena uzglabāšana dodoties zaļumos

"Lielākā daļa svinētāju izvēlas doties ārpus mājas un šos svētkus baudīt svaigā gaisā, zaļumos, tāpēc svarīgi būtu parūpēties par to, lai līdzpaņemtais ēdiens nesabojātos. Papīra un plastmasas uzglabājamie trauki būs visērtāk lietojamie - vienus pēc tam var izmest, bet otrus lietot nākamajos svētkos. Tāpat skaisti un praktiski būs dažādi koka izstrādājumi - bļodas salātu pasniegšanai un koka kastes, piemēram, pledu glabāšanai."

Gaumīgs, bet tomēr praktisks svētku galda noformējums

"Vasaras saulgriežu svinībām piestāv būt vienkāršām, tādēļ arī svētku galdam ir jāizskatās vieglam, dabīgam un ne pārāk samākslotam. Ierasti tradicionālos māla traukus neiesaku uz svētku galda izmantot lielos daudzumus - tas rada tādu, kā smaguma sajūtu - akcentu uzliekot nevis uz maltīti, bet traukiem. Manuprāt, skaisti izskatīsies, kā balti šķīvji, tā salvetes ar ziedu vai zaļumu motīviem. Māla traukos senlaiku sajūtai var pasniegt pašu sietu sieru un pīrāgus, savukārt ziedus, kas ir neatņemama šo svētku sastāvdaļa, var izkārtot metāla spainī, māla krūkā vai pat stikla traukos,” 

  • Galdu dekorēšanā izmanto vienkāršus šķīvjus un piederumus – tādā veidā ļaujot izcelties ēdienam;
  • Rotā galdu ar svaigiem, pļavā lasītiem ziediem;
  • Ja svinības norisinās pie dabas, tad lauku šarma sajūtai var neizmantot ierasti "smagos" galdautus - to vietā, piemēram, lina salvetes;
  • Lai neradītu ļoti formālu sajūtu, ierastā galda klājuma vietā, šķīvjus saliec kaudzītē un galda piederumus kādā groziņā, glāzes izkārto pēc pielietojuma - alum, vīnam, kvasam u.c.

Negaidīti ciemiņi un diennakts vēsākie brīži

"Kā jau šajos svētkos pierasts, vienmēr tiek kurināts ugunskurs. Tam ir daudz un dažādi pielietojumi - tradicionāli, lēkt pāri ugunskuram un dziedāt dziesmas, pulcējoties ap to, tāpat vēsākos brīžos pie tā sasildāmies un "bēgam" no negaidītiem ciemiņiem - odiem un citiem kukaiņiem. Kā sasildīties un izvairīties no kukaiņu kodumiem neesot ugunskura tuvumā? Izvēlies sev un saviem mīļajiem kādu košu, vasarai piemērotu pledu ar ko sasildīties. No odiem un kukaiņiem izvairīties iespējams ar specializētu sveču palīdzību. Tās ne vien rada romantisku noskaņu un nereti šīm svecēm ir patīkams aromāts, kas papildinās jau esošo aromātu buķeti, bet arī pasargā mūs no nevēlamajiem ciemiņiem," atklāj Santa Kļava.